پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
تشريح پرونده شهردار زنداني گرگان

تشریح آخرین وضعیت پرونده شهردار زندانی گرگان و ۲ عضو شورا

۲۱ بهمن ۱۴۰۲


فائزه نوچمنی خبرنگار پریشهر رئیس کل دادگستری استان گلستان  آخرین وضعیت پرونده ۲ عضو شورای شهر و شهردار زندانی گرگان را تشریح کرد.

حیدر آسیابی در نشست خبری با اهالی رسانه اظهار داشت: یکی از آن ۲ پرونده، در دادگاه بدوی منجر به صدور رای شده و متهم پرونده در مهلت قانونی نسبت به رای صادره اعتراض کرده و اکنون در مرحله رسیدگی در دادگاه تجدیدنظر است.

آسیابی اضافه کرد: پرونده عضو دیگر شورای اسلامی شهر گرگان با توجه به نوع اتهام وارده، در شعبه یک دادگاه کیفری در حال رسیدگی است که پس از سپری شدن مراحل دادرسی، دادگاهی و تجدیدنظر و حکم قطعی اطلاع‌رسانی کامل انجام خواهد شد.

وی  یادآور شد: پرونده فساد مربوط به شهردار و تعدادی از کارکنان قطعی شده و شهردار با توجه به در حال اجرا بودن حکم صادره، اکنون در بازداشت است.

وی به بسته بودن تردد خودرویی در پارک جنگلی النگدره گرگان اشاره کرد و گفت: دستگاه قضایی در بازگشایی مجدد مسیر ورودی این پارک نقش و دخالتی نداشت و یک تصمیم از سوی دستگاه‌های اجرایی و متولیان امر بود.

وی بیان کرد: با توجه به مخالف‌ها و نظرهای ایجاد شده در خصوص ورود یا جلوگیری از ورود خودرو به النگدره، این مساله را وارد دستور جلسات شورای حفظ حقوق بیت‌المال دادگستری استان کردیم و براساس مصوبات آخرین جلسه برگزار شده این شورا، قرار شد تا این موضوع مورد بررسی و کارشناسی قرار بگیرد.

وی خاطرنشان کرد: اگر نتایج بررسی‌ها نشان دهد که تردد خودرویی باعث تخریب جنگل و آسیب به محیط زیست و منابع طبیعی می‌شود، طبق قانون برخورد و از ورود خودروها جلوگیری خواهیم کرد.

رییس کل دادگستری گلستان گفت: تصمیم نهایی در این خصوص در آخرین جلسه شورای حفظ حقوق بیت‌المال در ۱۵ اسفند ماه سال جاری اتخاذ خواهد شد.

وی در خصوص ترک فعل مدیران گفت: رسیدگی به تخلف تَرک فعل مدیران باید در حین خدمت باشد، تا احکام صادره قدرت بازدارندگی برای سایر افراد را داشته باشد.

وی یادآور شد: براساس آمارهای موجود، ۶۰ مورد پرونده ترک فعل مدیران در دادگستری داریم، اما ترک فعل‌های گذشته بیشتر بود و وضعیت کارها و اقدامات ما نشان دهنده ترک فعل مدیران گذشته همچون پروژه پتروشیمی گلستان است.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *