پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
وعده حق شناس استاندار گلستان

حرفای قشنگ میزنی…

مهشید گودرزیان

اول) دکتر حق شناس،استاندار گلستان، به مرکز تحقیقات کشاورزی استان میرود و آنجا بر ضرورت سرمایه گذاری تحقیقاتی در زمینه کشاورزی و فراهم آوردن زمینه رشد تولید محصولات تأکید میکند، در همین حال دکتر طهماسبی،رییس دانشگاه گنبد کاووس،که هنوز هم خیلی ها این مرکز آموزش عالی را با دانشکده کشاورزی اش به یاد می آورند و خودش این روزها به یک پا مرکز تحقیقات کشاورزی هم تبدیل شده، در دیدار با نمایندگان شرق گلستان از کم توجهی مدیران گلستانی و شهرستانی به جایگاه این دانشگاه گلایه می کند و از دو سال پیگیری ناموفق برای تخصیص منابع اعتباری استان و شهرستان به این مرکز خبر می دهد!
دوم) در جریان سیل هفته سوم تیرماه۹۹ استاندار به شهرهای سیل زده شرق استان سر می زند و برآورد و اعلان میزان خسارت های وارده در حداقل زمان ممکن را از مدیران مطالبه میکند اما به گفته رییس دانشگاه گنبد، هنوز از جبران خسارت قریب به دو میلیارد تومانی که در پی فاجعه سیل اسفند ۹۷ به تنها مرکز آموزش عالی دولتی در شرق استان وارد شد خبری نیست!
سوم) همین دانشگاه در جریان بازدید محمدتقی نظر پور معاون وزیر علوم با افتتاح و رونمایی از پروژه های عمرانی متعدد، می شود آبروی شهرستان و استان به طوری که کریمی، فرماندار آقای حق شناس در گنبد کاووس، قول مساعدت ۵۰۰ میلیون تومانی به دانشگاه را در حضور آقای معاون وزیر می دهد اما باز هم مدیران دانشگاه می گویند دریغا از یک ریال که پرداخت شده باشد!
آقای حق شناس! اگر به جایگاه تعیین کننده پژوهش و ضرورت سرمایه گذاری تحقیقاتی در تحقق توسعه پایدار باور دارید، کجا سزاوارتر از دانشگاه؟ با عدد و رقم بفرمایید تقویت مراکز آموزش عالی استان در ردیف چندم از فهرست اولویت هایتان قرار دارد؟

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *