پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
سيل در شرق گلستان

۸۸۳ میلیارد ریال برآورد اولیه خسارت سیل در کلاله

فرماندار کلاله میزان خسارات سیلاب اخیر در شهرستان را بر اساس برآورد اولیه ۸۸۳ میلیارد ریال اعلام کرد.

فرهاد شیبک اظهار کرد: بارش شدید باران و به دنبال آن طغیان رودخانه ها و جریان یافتن سیلاب فقط به ۶ روستای «اوقچی بزرگ و کوچک، گچی سو بالا و پایین، قره قاچ و قره ترناو » ۵۴۰ میلیارد ریال خسارت زد.

وی افزود: بیشترین این خسارات مربوط به معابر و آبروهاست و برای جلوگیری از تکرار دوباره این موضوع نیازمند ایجاد بندهای خاکی و دیواره سازی در حاشیه رودخانه ها هستیم اما با توجه به پراکندگی طولی روستاهای کلاله، این اقدامات اعتبارات زیادی لازم دارد.

وی با تاکید بر نقش موثر خاکبرداری و لایروبی در افزایش آبگیری رودخانه ها و مدیریت سیلاب ها، افزود: پیگیری لازم برای انجام لایروبی دهانه پل ها و آبروها در دستورکار قرار دارد.

وی گفت: بارندگی ۲ روز اخیر باعث ریزش کوه به همراه رانش و آبشستگی چهار نقطه از راه های ارتباطی شهرستان شد که خسارات آن ۸۰ میلیارد ریال برآورد می شود.

شیبک ادامه داد: تخریب سرریز بتنی و حوضچه بتنی در ۲ نقطه به میزان ۱۲ میلیارد ریال، خوابیدگی و ورس هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع گندم با ۳۰ درصد خسارت، آسیب به ۷۵ کیلومتر راه های بین مزارع به میزان ۲۵۰ میلیارد ریال و تخریب دیوار حیاط و سقف یک مدرسه روستایی بر اثر سیلاب به میزان یک میلیارد ریال از دیگر موارد خسارتی ناشی از سیلاب در کلاله محسوب می شود.

آبگرفتگی معابر شهری و روستایی، سبب بروز خساراتی به زیرساخت‌های برخی شهرستان‌ها از جمله «رامیان، مینودشت و کلاله» شد.

بارندگی‌های در گلستان تردد در معابر و خیابان‌های شهرها و روستاها را با مشکلاتی مواجه و خساراتی نیز به برخی زیرساخت‌های این استان از جمله در حوزه راه‌های ارتباطی وارد کرد.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *