پایگاه خبری پری شهر

تخصیص ۲۵۰ هزار یورو برای تجهیز آزمایشگاه های دانشگاه گنبد

رییس دانشگاه گنبدکاووس از تخصیص ۲۵۰ هزار یورو  از سوی وزارت علوم،تحقیقات و فناوری برای خرید تجهیزات آزمایشگاهی خبر داد.

دکتر ابوالفضل طهماسبی در نشست خبری گرامیداشت دهه فجر با بیان این که این میزان تخصیص، طی چند مرحله انجام خواهد شد افزود: تاکنون معادل ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون ریال از این مبلغ آزادسازی شده و مابقی آن نیز تا پایان امسال تخصیص می یابد.

وی یادآور شد:  در دو سال گذشته مجموعا ۲۷میلیارد ریال اعتبار برای تجهیز آزمایشگاه ها در این دانشگاه هزینه شد.

دکتر طهماسبی خاطرنشان کرد: امسال از مجموع ۲۲ میلیارد و ۷۳۰ میلیون ریال بودجه تعمیر و تجهیز دانشگاه ، تنها ۳۹ درصد معادل ۸ میلیارد و ۷۲۰ میلیون ریال تخصیص یافت که از این میزان هم فقط ۱۰ درصد به صورت نقد و مابقی به صورت اسناد خزانه بوده است.

وی گفت: انتظار است مدیریت ارشد استان و سازمان مدیریت و برنامه ریزی درخصوص تزریق اعتبارات لازم،نگاه ویژه ای به دانشگاه گنبدکاووس که بزرگترین مرکز آموزش عالی در شرق استان به شمار می رود داشته باشند.

وی ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجر یادآور شد: سالن آمفی تئاتر دانشگاه با اعتبار ۲۵ میلیارد ریال و ظرفیت ۳۵۰ نفر در این ایام افتتاح و به بهره برداری می رسد.

وی تصریح کرد: ساختمان سلف سرویس دانشگاه نیز با هزینه ای بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال در سه طبقه با  ۳ هزار و ۳۰۰ متر مربع زیربنا در حال احداث است.

به گفته طهماسبی، برای تجهیز و محوطه سازی ساختمان سلف سرویس به۸۰ میلیارد ریال دیگر اعتبار نیاز است که در صورت همکاری و حمایت سازمان برنامه و بودجه، تا پایان سالجاری شاهد افتتاح این پروژه نیز خواهیم بود.

رییس دانشگاه گنبدکاووس افزود: همچنین اتاق کار اساتید دانشکده علوم انسانی در دو طبقه و ظرفیت ۶۰ اتاق کار در حال ساخت است که طبقه نخست آن با ۳۰ اتاق و اعتبار ۸ میلیارد ریال تا پایان امسال به بهره‌برداری می‌رسد و با تامین ۱۲ میلیارد ریال دیگر، این پروژه تکمیل و به اتمام خواهد رسید.
طهماسبی همچنین با اشاره به مجموعه فعالیتهای عمرانی که با محوریت پژوهش و درآمدزایی در دانشگاه صورت گرفته، تصریح کرد: ایجاد ۱۲ هکتار باغ پژوهشی، اجرای طرح پرواربندی دام سبک، اجرای طرح پژوهشی کاشت کاکتوس آپونتیا و احداث استخر دو منظوره  پرورش ماهی و ذخیره نزولات از جمله این طرح ها بوده است.

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *