پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
1205991 550 - هشدار نارنجي براي گرگان/ احتمال خطر حريق در جنگل هاي هيركاني وجود دارد

هشدار نارنجی برای گرگان/ احتمال خطر حریق در جنگل های هیرکانی وجود دارد

مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری گلستان گفت: با توجه به پیش بینی افزایش دمای ۴۰ درجه‌ای برای استان در روز جمعه، هشدار جوی زرد هواشناسی به مسوولان دستگاه‌های اجرایی مرتبط برای اطلاع رسانی و پیشگیری از خسارت ناشی از آن ارسال شده است.

نعمت الله حاجی زاده اظهار کرد: تاکید شده که اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان برای مقابله با آتش سوزی احتمالی در عرصه‌های جنگلی و مرتعی منطقه، آمادگی لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: وزش باد با سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت برای ۲ روز آینده در استان پیش بینی شده که از مسوولان جهادکشاورزی استان نیز خواسته شده توصیه‌های لازم را به گلخانه‌داران و کشاورزان برای پیشگیری از تخریب سازه‌ها و آتش سوزی احتمالی در کشتزارهای آماده برداشت محصولات زراعی ارایه دهند.

النگدره در گرگان 1 - هشدار نارنجي براي گرگان/ احتمال خطر حريق در جنگل هاي هيركاني وجود دارد

 

2615c189 e0f9 4b0d 8885 267e0166a0cd - هشدار نارنجي براي گرگان/ احتمال خطر حريق در جنگل هاي هيركاني وجود دارد

آماده باش نیروهای منابع طبیعی

فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری گلستان گفت: احتمال بروز حریق در جنگل‌ها و مراتع همجوار زمین‌های کشاورزی، نیروهای یگان حفاظت این اداره کل در آماده‌باش هستند.

عیسی گلبینی مفرد افزود: گشت‌های یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری در تمامی شهرستان‌های تابعه برقرار و پایش عرصه‌ها برای پیشگیری از بروز آتش سوزی صورت می‌گیرد.

وی ادامه داد: علاوه براین، عملیات آتش‌بُر در عرصه‌های جنگلی و مرتعی همجوار با زمین‌های کشاورزی آغاز تا از بروز آتش سوزی به عرصه منابع طبیعی ممانعت شود.

گلبینی به شهروندان توصیه کرد نکات ایمنی و مراقبت‌های لازم را در پیشگیری از وقوع آتش‌سوزی رعایت کرده و از رها کردن آتش و استفاده از هر وسیله قابل اشتعال دیگر در جنگل‌ خودداری کنند.

به گفته وی، افزایش دما و احتمال آتش سوزی در جنگل‌ها و مراتع استان تا پایان روز شنبه (۱۲ خرداد ماه سال جاری) هشدار داده شده است.

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *