پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
جلوگيري از خروج 30 كيلو شمش طلا

جلوگیری از خروج ۳۰ کیلو شمش طلا

رییس کل دادگستری گلستان اعلام کرد: با اقدام به موقع این دستگاه، از خروج حدود ۲۰ هزار میلیارد ریال پول نقد و ۳۰ کیلوگرم شمش طلا از کشور جلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی دادگستری گلستان، هادی هاشمیان اظهار داشت: در این پرونده ۹ متهم اصلی و تعدادی افراد دیگر احضار و از آنان درباره املاک، مستغلات، حساب‌های بانکی، کدهای بورسی و شرکت‌های تحت مدیریت متهمان ردیف اول و دوم تحقیق شد.

وی افزود: تاکنون از متهمان این پرونده، املاک و مستغلات، خودروهای سنگین، کدهای بورسی، حساب‌های بانکی و ۲ کارخانه در مجموع به ارزش تقریبی بیش از ۳۹ هزار میلیارد ریال، شناسایی و توقیف شده است.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: با این اقدام خطر ورشکستگی یکی از مؤسسات مالی بزرگ کشور برطرف شد.

هاشمیان افزود: همچنین در این مدت سهام و دارایی‌های یک شرکت تولیدی توقیف شده از متهمان این پرونده در گلستان که متعلق به یکی از مؤسسات مالی بود بازگردانده شد.

وی گفت: آذر ماه پارسال با کمک سربازان گمنام امام زمان (عج) یک شبکه پولشویی در گلستان شناسایی و اعضای آن دستگیر شدند.

هاشمیان افزود: این افراد با تشکیل پرونده‌های صوری در شبکه بانکی، برای سپرده گذاری‌های ناموجود سودهای کلان بانکی می‌گرفتند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از شگردهای پولشویی این افراد، ارزش‌گذاری غیرواقعی واحدهای تولیدی و فروش آن به مؤسسات مالی بود که از این راه نیز میلیاردها تومان به جیب زدند.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *