پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
کرونا

۹ شهر گلستان در وضعیت قرمز کرونا

پایگاه خبری پریشهر: سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی گلستان گفت: براساس آخرین رنگ‌بندی اعلام شده از سوی ستاد ملی کرونا براساس شاخص‌های آماری و جمعیت از ۱۴ شهرستان این استان، ۹ شهرستان در وضعیت قرمز کرونایی قرار دارند.

سعید گل‌فیروزی اظهارداشت: شهرستان‌های کردکوی، بندرگز، بندرترکمن و گمیشان در غرب، آق‌قلا در شمال و علی‌آبادکتول به همراه آزادشهر، مینودشت و کلاله همگی در شرق این استان در وضعیت قرمز کرونایی هستند.

وی بیان کرد: همچنین سه شهرستان گرگان، گنبدکاووس و مراوه‌تپه براساس همان شاخص‌های اعلام شده در وضعیت نارنجی و ۲ شهرستان رامیان و گالیکش نیز در وضعیت زرد رنگ کرونایی قرار گرفتند.

وی با یادآوری این که در این رنگ‌بندی اعلام شده هیچ شهرستانی در این استان در وضعیت آبی قرار ندارد، خاطرنشان کرد: این رنگ‌بندی در مقایسه با رنگ‌بندی اعلام شده هفته قبل تغییراتی جزیی داشته، بطوری که شهرستان گرگان به عنوان مرکز استان از وضعیت قرمز به وضعیت نارنجی تغییر رنگ داده و وضعیت کاهشی اندکی داشته و شهرستان گالیکش هم از وضعیت قرمز به وضعیت زرد رنگ تغییر کرده است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان یادآور شد: همچنین شهرستان آزادشهر که هفته گذشته در وضعیت نارنجی قرار داشت با افزایش میزان بستری و مبتلا به وضعیت قرمز تبدیل شده و مابقی شهرستان‌ها هیچ تغییری نکردند.

به گزارش ایرنا، گل‌فیروزی اضافه کرد: براساس آخرین آمار اعلام شده از مراکز درمانی و بیمارستان‌های استان تا روز جمعه (دیروز)، تعداد ۳۶۷ تخت از مجموع حدود ۲ هزار و ۳۰۰ تخت بیمارستانی، در اختیار افرادی است که به علت ابتلا به کرونا بستری هستد و این تعداد هفته گذشته ۳۱۷ نفر بود که آمار روند افزایشی را نشان می‌دهد.

وی افزود: از مجموع  بستری‌های موجود در روز گذشته، ۵۵ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه تحت درمان قرار دارند که حال ۲۶ نفر از آنان وخیم گزارش شده که با وصل شدن به دستگاه ونتیلاتور ادامه حیات می‌دهند و این آمار هفته قبل در همین روز به ترتیب ۳۶ و ۲۳ نفر بود.

وی تصریح کرد: براساس آمارهای موجود از روز شنبه گذشته تا چهارشنبه روند بستری‌های مبتلا به کرونا افزایشی بوده بطوری که از ۳۱۳ نفر به ۳۸۹ نفر رسیدیم، اما از روز چهارشنبه تا جمعه سیر نزولی آرامی به لحاظ تعداد بستری داشتیم که از ۳۸۹ نفر به ۳۶۷ نفر کاهش یافته است.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *