پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
parishahr.ir estesnai - فقدان دسترسي 34  درصد دانش آموزان  استثنايي به برنامه شاد

فقدان دسترسی ۳۴ درصد دانش آموزان  استثنایی به برنامه شاد

روح اله هراتی: رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی گلستان گفت:  ۶۴۱ نفر از مجموع هزار و ۸۸۵ دانش آموز با نیازهای ویژه این استان شامل ۳۴ درصد به دلیل  ناتوانی در خرید موبایل و تبلت به شبکه شاد دسترسی ندارند.

عباس خانعلی اظهار داشت:  معلمان مدارس استثنایی گلستان برای حل این مشکل، بسته های آموزشی را تهیه و به منازل این دانش آموزان ارسال می کنند.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری و برای جلوگیری از شیوع کرونا میان دانش آموزان با نیاز ویژه، طرح حضور زوج و فرد در مدارس اجرا  که در نتیجه رعایت توصیه نامه ها تاکنون موردی از ابتلا به کرونا در این دانش‌آموزان مشاهده نشد.

خانعلی همچنین به مشکلات تحصیلی دانش آموزان استثنایی گلستان اشاره کرد و گفت: امسال ۴۰ دانش آموز به دلیل بدسرپرست بودن، ممانعت خانواده از تحصیل، بیماری، ازدواج، اشتغال به عنوان کودک کار و نگرانی خانواده‌ها از ابتلا به کرونا ترک تحصیل کردند.

رییس اداره آموزش و پرورش استثنایی گلستان به سرانه آموزشی دانش آموزان استثنایی اشاره کرد و گفت: خدمات حمایتی دولت برای این دانش آموزان در سال تحصیلی گذشته ۶۰۰ میلیون ریال بوده که امسال این رقم به یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال افزایش یافت.

وی گفت: خیران پارسال ۹ میلیارد و۲۴۰ میلیون ریال برای کمک به این دانش آموزان اهدا کردند که امیدواریم این کمک ها امسال به دلیل افزایش نیاز این دانش آموزان به خصوص برای تحصیل در بستر فضای مجازی بیشتر شود.

به گفته وی کمبود نیروی توانبخشی و مشاوره، نیاز به موبایل و تبلت، هوشمند سازی کلاس‌های درس و تهیه تجهیزات آموزشی و توانبخشی از مهم ترین نیازهای دانش آموزان با نیازهای ویژه گلستان است.

براساس آمار امسال هزار و ۸۸۵ دانش آموز استثنایی گلستان در ۵۲ مرکز و مدرسه زیر نظر ۵۷۱ معلم در حال تحصیل هستند که از این تعداد هزار و ۱۷۸ پسر هستند.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *