پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
10 هزار كارمند مجرد در گلستان

۱۰ هزار کارمند مجرد

پایگاه خبری پریشهر استاندار گلستان گفت: ۱۰ هزار کارمند مجرد در این استان وجود دارد که باید برای آسان‌سازی ادواج آنها هدفگذاری و طی ۲ سال حداقل به نصف کاهش داده شود.

علی محمد زنگانه در نشست ستاد ساماندهی امور جوانان افزود: برای ترغیب ازدواج این کارمندان مجرد در استان فقط به آموزش پیش از ازدواج نباید خلاصه شود بلکه باید مداخله برای آسان‌سازی و ترغیب ازدواج صورت گیرد.

وی ادامه داد: من مروج قانون آسان‌سازی ازدواج جوانان بوده و هستم و گناه بزرگ می‌دانم که قانون جمهوری اسلامی بر اجرای تاکید دارد، کوتاهی شود.

زنگانه افزود: اگر مسوول دستگاهی، ظرفیت در اختیار را برای اجرای آیین نامه ازدواج آسان گذاشته باشد، علت اجرا نشدن آن را باید پاسخ دهد.

استاندار گلستان تاکید کرد: برنامه جدی برای کمیته سامان ازدواج و ارزیابی در استان داشته و فرمانداران گنبدکاووس، آزادشهر، رامیان و کردکوی نیز این کمیته را بیش از گذشته برای برگزار نشست‌ها فعال کنند.

وی خواستار عملیاتی شدن دستور رییس جمهور در حوزه تامین در روستاها و شهرهای کوچک و کلانشهرهای استان توسط اداره کل راه و شهرسازی شد.

استاندار گلستان از در اختیار ساختمان خانه تاریخی کبیر در شهر گرگان توسط اداره کل راه و شهرسازی استان برای راه‌اندازی مرکز تخصصی خدمات ازدواج آسان جوانان، قدردانی کرد.

زنگانه از ستاد ساماندهی امور جوانان استان خواست که بیشتر از ظزفیت تشکل‌های مردم‌نهاد و سایر ظرفیت‌های در اختیار دستگاه‌ها و نهادهای استان در فرهنگ‌سازی برای گسترش ازدواج در جامعه سرمایه‌گذاری کنند.

استاندار گلستان تاکید کرد: روابت پیشرفت که رهبر معظم انقلاب از آن به عنوان واجب عینی نام می‌برد، باید در دستور کار قرار گیرد، برای ابن که مردم بدانند که نظام برای مردم چکار کرده است.

وی ادامه داد: در حوزه پژواک رسانه‌ای در روایت پیشرفت باید قوی عمل شود و در تحقق آن همت جمعی را می‌طلبد.

به گفته وی پیشرفت استان گلستان طی ۲ سال اخیر دولت سیزدهم از جمله سرمایه،گذاری ۲۰ هزار میلیارد ریالی در تامین آب شرب، رشد ۷.۹ درصدی صنعت و مقایسه آن با سال ۱۳۹۹ که منفی ۵.۸ درصد، احیای ۱۲۸ واحد تولیدی و صنعتی، کاهش طرح‌های نیمه تمام از هزار و ۲۰۰ به ۸۵۰ طرح از جمله اقدام ارزشمند برای توسعه خطه گلستان بوده و باید روایت شود.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان گلستان گفت: فقط ۴۱۲ نفر برای دریافت وام ازدواج تعیین تکلیف نشده که هنوز در سامانه بانکی معرفی نشده است.

فیروز یازرلو افزود: ۱۶ هزار و ۸۸۷ نفر برای دریافت وام ازدواج در استان ثبت‌نام کرده‌اند که ۱۲ هزار و ۹۹۵ نفر وام دریافت کرده، هزار و ۵۵۲ نفر در حال تکمیل پرونده و هزار و ۹۲۸ نفر آماده پرداخت وام از سوی بانک‌ها است.

امسال ۱۶ هزار و ۸۷۷ نفر در این استان برای دریافت وام ازدواج ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۲ هزار و ۹۹۵ نفر تسهیلات خود را دریافت کرده و پرونده بقیه متقاضیان هم در مرحله اجرا و پرداخت است.

وی با بیان اینکه از مجموع دیگر متقاضیان، هزار و ۵۵۲ پرونده در حال تکمیل بوده و هزار و ۹۲۸ پرونده نیز آماده پرداخت است افزود: به تازگی هم ۴۱۲ متقاضی جدید برای دریافت وام ازدواج نام نویسی کردند که هنوز این پرونده‌ها وارد سیستم بانک نشده و مشکلی برای پرداخت وام آن‌ها وجود ندارد.

وی افزود: با تعامل مطلوب سیستم بانکی با متقاضیان وام ازدواج، پرونده پشت خطی برای دریافت این تسهیلات وجود ندارد.

مدیرکل امور جوانان و ورزش گلستان گفت: در این استان ۱۴۳ تشکل مردم‌نهاد وجود دارد که ۳۵ تشکل مردم نهاد جدید ثبت شده است.

قاسمعلی برزمینی افزود:از این تعداد ۶۵ تشکل مردم‌نهاد در گرگان و ۲۳ تشکل مردم نهاد در گنبدکاووس به عنوان بیشترین در میان ۱۴ شهرستان، فعال است.

وی ادامه داد: ستاد ساماندهی امور جوانان استان از ابتدای امسال ۲ نشست استانی و ۳۳ نشست شهرستانی برگزار شده است.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *