پایگاه خبری پریشهر

پریشهر

ورزشکار گلستانی پرچمدار کاروان ایران در پارالمپیک

پریشهر_مسوولیت پرچمداری کاروان ایران در رقابت‌های پارالمپیک توکیو به نورمحمد آرخی ورزشکار نابینای دوومیدانی استان گلستان رسید.

 آرخی به همراه زهرا نعمتی ملی پوش تیراندازی، پرچم ایران در روز افتتاحیه این رویداد بزرگ ورزش جهان را حمل خواهد کرد.

بر اساس درخواست کمیته برگزاری بازی های توکیو ۲۰۲۰، کشورهای شرکت کننده باید یک زن و یک مرد را به عنوان پرچمدار کاروان معرفی کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان گلستان،در جریان برگزاری صد و هشتاد و پنجمین جلسه هیات رئیسه و اجرایی کمیته ملی پارالمپیک و پس از انجام قرعه کشی میان گزینه های مورد نظر، در نهایت زهرا نعمتی، ملی پوش تیم تیراندازی با کمان و نورمحمد آرخی ملی پوش گلستانی تیم دوومیدانی نابینایان و کم بینایان، به عنوان پرچمداران کاروان ایران در بازی های توکیو ۲۰۲۰ معرفی شدند.

کاروان پارالمپیک جمهوری اسلامی ایران در بازی های توکیو ۲۰۲۰ با عنوان “سردار دلها” حضور می یابد و تاکنون حضور ۶۲ ورزشکار از کشورمان در این رویداد قطعی شده است.

نورمحمد آرخی دومیدانی‌کار نابینای گلستان که در مسابقات پاراآسیایی جاکارتا نقره گرفته بود در ماده پرتاب وزنه سهمیه حضور در رقابت های پارالمپیک توکیو را به دست آورد.

مدال طلا و برنز مسابقات جهانی کره جنوبی، مدال طلا و نقره مسابقات جهانی امارات و مدال برنز مسابقات جهانی تونس از جمله افتخارات آرخی است.

با تعویق یک ساله المپیک ۲۰۲۰ توکیو به دلیل شیوع ویروس کرونا، این مسابقات از اول تا ۱۷ مردادماه و پاراالمپیک نیز از دوم تا چهاردهم شهریورماه امسال در ژاپن برگزار می شود.

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *