پایگاه خبری پری شهر

نگرانی از روند شیوع نوع جدید ویروس کرونا

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با اعلام آغاز شیوع موج پنجم کرونا در استان گفت: روند افزایش ابتلا به نوع جدید این ویروس به نام دلتا در گلستان خفیف اما نگران‌کننده است.

عبدالرضا فاضل در ستاد استانی پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا گلستان پیش‌بینی کرد که با سطح فعلی رعایت اندک شیوه نامه های بهداشتی طی هفته جاری و آینده، روند ابتلا به این ویروس و سویه دلتای آن در گلستان شدت بیشتری بگیرد.

وی بیان کرد: در حال حاضر علی آبادکتول، گنبدکاووس، آزادشهر و مینودشت در وضعیت قرمز، گرگان، آق قلا، بندرترکمن، کردکوی، رامیان، گالیکش و کلاله در وضعیت نارنجی و بندرگز، گمیشان و مرواه تپه در وضعیت زرد شیوع کرونا قرار گرفتند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان ادامه داد: در حال حاضر از مجموع حدود ۲ هزار و ۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان، ۳۷۱ تخت در اختیار بیماران کرونایی است که از این تعداد حال ۳۶ نفر وخیم است.

وی افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۴ نفر به علت ابتلا به کرونا در گلستان جان خود را از دست دادند این در حالی است که میانگین فوت روزانه کرونا در استان طی ۲ هفته گذشته ۲ نفر بود.

فاضل اظهار داشت: با پیشرفت شیوع ویروس دلتا افزایش فوت بیماران کرونایی گلستان در روزهای آینده دور از انتظار نیست.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: طبق بررسی های انجام شده میانگین رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در استان ۶۹.۵ درصد و ۴.۵ درصد از میانگین کشوری است.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *