پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
مهرداد صدقي

مهرراد صدقی خالق مجموعه داستان طنز آب‌نباتی مهمان دورهمی سرای فرهنگ و رسانه

 

۹خرداد ۱۴۰۳


دهمین دورهمی فرهنگی تشکل سرای فرهنگ و رسانه در گرگان با محوریت تجلیل از مهرداد صدقی، نویسنده و طنزپرداز و خالق مجموعه داستان طنز آب‌نباتی برگزار شد.
مدیرعامل سرای فرهنگ و رسانه در این نشست گفت: توجه به ظرفیت های حوزه فرهنگ و رسانه یکی از مهمترین اهداف برگزاری نشست های دورهمی بوده و پیش از این ۹ نشست با موضوعات معرفی کتاب، شخصیت و ناشر فعال در استان برگزار شد.
رحمت اله رجایی اظهار داشت: فعالیت سرای فرهنگ و رسانه منافاتی با وظایف نهادهای فرهنگی ندارد و در شرایطی که حال فرهنگ در کشور مساعد نیست، باید تلاش کرد تا شرایط بهبود یابد.
به گفته وی یکی از برنامه های سرای فرهنگ و رسانه، برگزاری نشست ها با موضوعات مختلف استانی است که تلاش می شود هم راستای برنامه های دورهمی، این نشست ها نیز برگزار شود.

1 - مهرراد صدقي خالق مجموعه داستان طنز آب‌نباتي مهمان دورهمي سراي فرهنگ و رسانه

 

3 - مهرراد صدقي خالق مجموعه داستان طنز آب‌نباتي مهمان دورهمي سراي فرهنگ و رسانهدر این نشست احسان مکتبی و علی نصیبی درخصوص آثار مهرداد صدقی نویسنده مجموعه کتاب های اب نبات مطالبی ایراد کردند.
مهرداد صدقی متولد سال ۱۳۵۶ در بجنورد، دانش‌آموخته دکترای صنایع چوب و کاغذ و عضو هیئت‌علمی رسمی دانشگاه گنبدکاووس و ساکن گرگان است.
از این نویسنده نام‌آشنا تاکنون ۱۴ کتاب با عناوینی چون نقطه ته خط، مغز نوشته‌های یک جنین، رقص با گربه‌ها، میرزا روبات، مغز نوشته‌های یک نوزاد، تعلیمات غیراجتماعی، آخرین نشان مردی، دومین نشان مردی، دژاوو، سال سیل و مجموعه آب‌نباتی (هل دار، پسته‌ای، نارگیلی و دارچینی) روانه بازار نشر شده است.
در نمایشگاه کتاب سی و پنجم تهران از تازه‌ترین و آخرین مجموعه داستان‌های آب‌نباتی (آب‌نبات لیمویی) همراه با جشن امضاء در سال جاری رونمایی به عمل آمد و مورد استقبال عموم مردم واقع شد.
همچنین از افتخارات مهرداد صدقی در کنار کسب جوایز متعدد و داوری و حضور در محافل و رسانه و فعالیت‌های مختلف فرهنگی، هنری و ادبی نیز می‌توان به انتخاب به‌عنوان چهره سال طنز توسط حوزه هنری، دریافت نشان هدهد سفید توسط نهاد کتابخانه‌های کشور، تقدیر شده در روز هنر انقلاب، کتاب سال جشنواره غنی پور در بخش انقلاب اسلامی، انتخاب به‌عنوان شهروند نمونه اشاره کرد.

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *