پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
لايروبي حوضچه اسكله بندرتركمن 95 درصد پيشرفت فيزيكي دارد

لایروبی حوضچه اسکله بندرترکمن ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

مدیر بنادر و دریانوردی استان گلستان گفت: کار لایروبی حوضچه اسکله بندرترکمن در شمال غرب استان که از ابتدای امسال پیگیری و عملیات آن توسط قرارگاه خاتم‌الانبیا اجرایی شده، اکنون ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

نورالله عباسی اظهار داشت:  این طرح که در گذشته نقش به سزایی در توسعه اقتصادی منطقه داشته، به مدت ۲۷ سال بر اثر پایین روی سطح آب و ورود رسوب به حوضچه غیرقابل استفاده و امکاناتش رها شده بود، با تاکید و پشتیبانی استاندار گلستان و پیگیری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی لایروبی آن در کنار پروژه خلیج گرگان عملیاتی شده است

وی خاطرنشان کرد: با توجه به قولی که به استاندار گلستان داده شده، شبانه‌روزی تلاش می‌شود تا این طرح زودتر از سفر دور دوم رییس جمهور به استان آماده بهره‌برداری رسمی شود.

به گفته وی لای موجود در حوضچه اسکله بندرترکمن از سوی کارشناسان ۱۲۶ هزار مترمکعب برآورد شده است.

عباسی اضافه کرد: بهره‌برداری این طرح می‌تواند ظرفیتی برای احیای «ریل پایه» در ترانزیت کالا و جذب سرمایه‌گذاری زیرساختی و رونق گردشگری دریایی در سواحل خزر در این منطقه شود.

بندرترکمن جزو نخستین شهرهای دارای راه آهن ایران است که در سده‌های گذشته از طریق کشتیرانی با کشورهای همسایه دریای خزر مراوده تجاری داشت.

احیای حوضچه این بندر معروف در دریای خزر با دستور رییس جمهور در جریان سفر استانی اسفندماه سال ۱۴۰۰ به گلستان با لایروبی و نجات خلیج گرگان آغاز شد.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *