ج٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۱

پایگاه خبری پریشهر

تحليلي خبري

كادر پزشكي را دريابيم

1 دقیقه خوانده شده

 

روابط عمومي دادگستري گلستان خبر از توقف برگزاری عروسی در روستاي چاپاقلي شهرستان تركمن با حضور 200 نفر  به دستور دادستان آن خبر داد كه در پي آن داماد نيز بازداشت شد و اين خبر در شرايط فعلي، همچون آب سردي بود بر تن خسته كادر پزشكي

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان 15 آذرماه اعلام کرده بود وضعیت شهرستان ترکمن از قرمز هم فراتر رفته و جزو 7 شهرستان بحرانی کشور در شیوع بیماری کروناست. اينكه چرا به اين هشدارها توجه نمي شود داستان غم انگيزي است كه اين ايام، قلب هر شهروند دلسوز و وظيفه شناسي را به درد مي آورد.

به راستي چرا اين هشدارها جدي گرفته نمي شود. چه اصراري بر برگزاري اينگونه مراسم در شرايط فعلي كه گلستان و شهرستان تركمن در بردترين وضع موجود شيوع بيماري كرونا است وجود دارد؟

خبرها حاكي از آن است كه عليرغم هشدارهاي مسئولان استاني مبني بر پرهيز از دورهمي و به ويژه برگزاري مجالس عروسي و ترحيم، همچنان در برخي مناطق به ويژه روستايي، دستورالعمل هاي ستاد كرونا  ناديده گرفته مي شود و گويي كه از اوضاع و احوال استان بي خبريم.

حال كه ظاهرا صداي مسئولان و كادر پزشكي از سوي  بخشي از جامعه قابل فهم و درك نيست چه بايد كرد؟ بايد نشست و نظاره گر اعمال و رفتار اين افراد شد يا بازداشت كرد و جريمه كرد و..

بي ترديد مردم انتظار برخورد جدي با متخلفان در حوزه سلامت و بهداشت عمومي دارند و از اقدامات دستگاههاي بهداشتي،  انتظامي و قضايي حمايت مي كنند و اميدوارند بساز اين مراسمات هرچه زودتر برچيده شود اما در كنار آن انتظاري هم از ريش سفيدان و معتمدين محلي مي رود كه با فرهنگسازي و مذاكره مانع اين اجتماعات شوند كه قطعا اين عامل موثر است.

اين روزها، كادر پزشكي خسته است و اين خستگي امانشان را بريده است و اگر عشق خدمت به اين مردم نبود قطعا ادامه كار برايشان كه ماههاست زندگي خود را رها كرده اند، مقدور نبوده و نيست.

بياييم كمي انصاف داشته باشيم و در اين شرايط بحراني، با برگزاري مراسمي غيرضرور كه مي توان در فرصت ديگري آن را برگزار كرد خستگي كادر پزشكي را مضاعف نكنيم و همه با هم كمك كرده تا هرچه زودتر از شر اين ويروس منحوس نجات پيدا كنيم.

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.