ج٫ اردیبهشت ۳۰ام, ۱۴۰۱

پایگاه خبری پریشهر

تحليلي خبري

مديرعامل يك تشكل غيردولتي :

ارشاد گلستان برای ثبت موسیقی کتولی، برنامه ای نداشته است

1 دقیقه خوانده شده

 

دبیر سمن مردم نهاد سفیران اندیشه ورز جوان هیرکان گفت:  اداره کل ارشاد استان گلستان تا قبل از اعلام استان همجوار، هیچ برنامه ای برای ثبت موسیقی کتولی نداشته است.

“سالار اثنی عشری” در گفت و گو با پایگاه خبری پریشهر اطهار دلشت: چنانچه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی مستنداتی در خصوص اینکه از قبل تصمیم به ثبت موسیقی کتولی داشته است آن را در اختیار عموم قرار دهد.

مدیرعامل آکادمی کیاسما  افزود: متاسفانه اداره فرهنگ و ارشاد به وظایفش که اشاعه فرهنگ و هنر است، عمل نمیکند و بعد از انتصاب  خانم کشمیری به حوزه فرهنگ و هنر کمتر پرداخته شد.

به گفته وی   از بدو حضور کشمیری  در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، شرایط برای برگزاری رویدادهای فرهنگی دشوار شد.

وی با اشاره به شرایط فعلی کشور و استان در زمینه شیوع ویروس کرونا ادامه داد: معتقدم در حال حاضر، اداره ارشاد فعالیت موثری انجام نداده و حتی خدمات آنلاین فرهنگی هم ارائه نمی کند.

انتشار خبر ثبت موسیقی کتولی از سوی استان همجوار واکنش های زیادی را به همراه داشته است به گونه اي كه به دنبال آن انتقادات زيادي به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان وارد شد.

اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي گلستان تاكنون پاسخي به انتقادات ارايه نكرده و صرفا با انتشار خبري از پيگيري اين اداره كل براي ثبت موسيقي كتولي خبر داده است.

منتقدان از اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي درخواست ارايه مستندات پيگيري هاي قبلي را داشته اما هيچ واكنشي از سوي مديران اين دستگاه فرهنگي نشان داده نشده است.

اين اولين باري نيست كه انتقادات زيادي به اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامي در خصوص نگاه و عملكرد به موضوعات فرهنگي مي شود كه به گفته برخي فعالان فرهنگي و مطبوعاتي، بخشي از آن به ناتواني در اداره اين دستگاه فرهنگي بر مي گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.