پایگاه خبری پریشهر

پریشهر

احیای خلیج گرگان با ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان برنامه و بودجه گفت: ۱۰ هزار میلیارد ریال اعتبار برای احیای خلیج گرگان اختصاص می یابد.

محمد باقر نوبخت  در سفر یک روزه خود به استان گلستان اظهار داشت: بخشی از اعتبار هزار میلیارد ریالی نجات خلیج گرگان از خشک شدن تا پایان دولت دوازدهم تخصیص می باد.

به گفته وی  این اقدام در راستای حل مشکلات زیست محیطی استان‌های گلستان و مازندران و رونق معیشت ساکنان منطقه انجام می شود.

معاون رییس جمهوری گفت که با هدف تامین آب شرب ساکنان گلستان، طرح مطالعه شیرین کردن آب دریای خزر برای مصارف شرب با اعتبار هزار میلیارد ریالی به زودی آغاز می شود.

نوبخت ادامه داد: پرداخت اعتبار مطالعه طرح شیرین سازی آب دریای خزر یکی از مطالبات مسوولان دستگاههای مرتبط گلستان برای تامین آب شرب ساکنان این استان است.

نوبخت به تلاش دولت روحانی برای توسعه بیشتر گلستان اشاره کرد و گفت: این دولت برای توسعه گلستان ۲۱۳ مصوبه با تخصیص ۲۶ هزار میلیارد ریال داشت که تاکنون ۴۶ هزار میلیارد ریال آن پرداخت شده است .

به گفته وی در فرصت باقی مانده تا پایان فعالیت دولت دوازدهم و در صورت نیاز اعتبار موردنیاز تکمیل طرح های نیمه تمام در اختیار دستگاه‌ها قرار خواهد گرفت.

بازدید از روند ساخت مخزن سد نرماب و آخرین وضعیت جابجایی روستای جنگلده بالا در مینودشت، شرکت در مراسم بهره برداری از ساختمان پزشکی قانونی گنبدکاووس، بهره برداری از مسکن محرومان و مسکن ویژه روستایی در آق قلا و افتتاح مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی و منابع طبیعی، بهره برداری از مدرسه ۱۶ کلاسه شفقت گرگان و افتتاح چند طرح در سایت پرورش میگوی گمیشان، برنامه های روز پنجشنبه رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در سفر به گلستان است.

وی افزود: در مدت زمان باقیمانده تا پایان دولت دوازدهم تلاش می کنیم با نظارت دقیق طرح های نیمه تمام را تا حد امکان به بهره برداری برسانیم تا دولت جدید کار خود را با مشکلات کمتری آغاز کند.

وی بیان کرد: در این راستا در ۴۰ روز آینده بدهی پاداش بازنشستگان، کارکنان دولت، مطالبات گندمکاران و پیمانکاران طرح ‌های ملی طرف قرارداد با دولت پرداخت خواهدشد.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: امیدواریم در این مدت بار جدیدی بر دوش دولت سیزدهم نگذاریم تا آنان برای پاسخ دادن به مطالبات مردم مشکلی نداشته باشند.

نوبخت ادامه داد: طی چند سال گذشته دشمن زانوی سنگین خود را روی گلوی اقتصاد ایران گذاشت اما با همه این دشواری ها ناامید نشده و با مقاومت در برابر این دشواری ها برای حل مشکلات تلاش کردیم.

وی ادامه داد: در دولت یازدهم همه شاخص های تورم و اشتغال مطلوب و معقول بود و مردم در پاسخ به این اقدامات موثر به تداوم دولت روحانی رای دادند اما محاصره اقتصادی شرایط را تغییر داد و خواست برای حرکت رو به رشد ایران مانع تراش کند.

معاون رییس جمهوری ادامه داد: دشمن با افزایش فشارها می خواست مردم را وادار به ایستادگی در برابر حکومت کند اما با هوشیاری مردم و تشدید تلاش دولت در توجه به مطالبات مردم این توطئه ها ناکام ماند.

نوبخت به سفر پیشین خودبه گلستان اشاره کرد و گفت: در سفر سال ۹۸ اجرای ۳۹ طرح با هشت هزار و ۹۳۰ میلیارد ریال اعتبار تعهد شد که تاکنون ۱۳هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال آن پرداخت گردید.

استاندار گلستان هم در این جلسه گفت که در سال های اخیر اقدامات موثری برای ایجاد زیرساخت‌های استان انجام شده که تصویب ایجاد منطقه آزاد اینجه برون، افزایش تخت های بیمارستانی، تامین آب شرب و مهار سیلاب از جمله آن است.

هادی حق شناس اظهار داشت:از دیگر طرح های زیربنایی اجرا شده در گلستان طی هشت سال اخیر زهکشی اراضی شمال استان است که انجام آن موجب افزایش بهره وری اراضی شوره زار مناطق شمالی و بهبود درآمد بهره برداران گردید.

وی گفت: همچنین در هشت سال اخیر ۳۳۰ هزار هکتار طرح آبخیزداری در گلستان انجام شد که معادل ۲۰ سال اخیر است .

استاندار گلستان به طرح توسعه نیروگاه علی آباد کتول اشاره کرد و گفت: توسعه این نیروگاه کمک بزرگ به توسعه استان کرده و می تواند تولید آن را از هزار مگاوات در ساعت فعلی به هزار و ۵۰۰ مگاوات در ساعت افزایش یابد.

وی اکتشاف نفت در گلستان، توسعه صنعت نوغانداری، افزایش اعتبارات امسال استان نسبت به سال قبل و توجه به علاج بخشی خلیج گرگان را از جمله دیگر اقدامات توسعه گلستان برشمرد.

.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *