د٫ اسفند ۲۹ام, ۱۴۰۱

پایگاه خبری پریشهر

تحليلي خبري

وزیر كشور:

منازل آسیب دیده از سیل یكساله ساخته می شود

1 دقیقه خوانده شده

وزیر كشور گفت: عملیات بازسازی منازل آسیب دیده از سیل در استان های درگیر این حادثه در مدت زمان یكسال ساخته می شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی  در دیدار با خانواده شهید سلیم صوفیانی از شهدای خدمت و جانباخته در حادثه واژگونی قایق در سیل اول گُمیشان اظهار داشت: در سیل اخیر 176 هزار واحد مسكونی در كشور خسارت دید كه این واحدها نیاز مبرم به نوسازی و تعمیر دارند.
وی گفت: علاوه بر این، اثاثیه 40 تا 50 هزار واحد مسكونی نیز در این سیل از بین رفته و به بخش های دامپروری، زراعی، ریلی و راه ارتباطی نیز خسارت وارده شده است.
رحمانی فضلی اضافه كرد: وزارت كشور به عنوان مسوول بازسازی و پرداخت خسارت سیلاب اخیر انتخاب شده و به عنوان فرماندهی متمركز این حادثه، آخرین گزارش از اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل زده را به رییس جمهور و رهبر معظم انقلاب، ارایه خواهد كرد.
وزیر كشور در ادامه با اشاره به این كه در مقابله با سیل بیشتر كار و تلاش از سوی مردم صورت گرفته است افزود: مردم با دست خالی و امكانات اولیه در صحنه حاضر شده و اقدام های لازم برای مقابله با بحران سیل را انجام دادند و از این پس وظیفه دولت است كه كار بازسازی را به پایان برساند.
وی همچنین از مقام معظم رهبری به خاطر موافقت با شهید خدمت محسوب كردن نیروهای امدادگر جان باخته در حادثه واژگونی قایق در شهر ساحلی گمیشان استان گلستان، قدردانی كرد.
شامگاه ششم فروردین 98 قایق حامل نیروهای مردمی كه برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به شهر گمیشان تلاش می‌كردند، واژگون شد كه در این حادثه شش نفر از جهادگران متشكل از شیعه و سنی جان باختند.
تاج قبلی جهانی، بهزاد تاتاری، احمد عبدالحسینی، نازمحمد خالدی، عبدالعظیم نیانی و سلیم صوفیانی جان باختگان این حادثه بودند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *