پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
منازل سيل زده در گلستان

منازل آسیب دیده از سیل یکساله ساخته می شود

وزیر کشور گفت: عملیات بازسازی منازل آسیب دیده از سیل در استان های درگیر این حادثه در مدت زمان یکسال ساخته می شود.

عبدالرضا رحمانی فضلی  در دیدار با خانواده شهید سلیم صوفیانی از شهدای خدمت و جانباخته در حادثه واژگونی قایق در سیل اول گُمیشان اظهار داشت: در سیل اخیر ۱۷۶ هزار واحد مسکونی در کشور خسارت دید که این واحدها نیاز مبرم به نوسازی و تعمیر دارند.
وی گفت: علاوه بر این، اثاثیه ۴۰ تا ۵۰ هزار واحد مسکونی نیز در این سیل از بین رفته و به بخش های دامپروری، زراعی، ریلی و راه ارتباطی نیز خسارت وارده شده است.
رحمانی فضلی اضافه کرد: وزارت کشور به عنوان مسوول بازسازی و پرداخت خسارت سیلاب اخیر انتخاب شده و به عنوان فرماندهی متمرکز این حادثه، آخرین گزارش از اقدامات صورت گرفته در مناطق سیل زده را به رییس جمهور و رهبر معظم انقلاب، ارایه خواهد کرد.
وزیر کشور در ادامه با اشاره به این که در مقابله با سیل بیشتر کار و تلاش از سوی مردم صورت گرفته است افزود: مردم با دست خالی و امکانات اولیه در صحنه حاضر شده و اقدام های لازم برای مقابله با بحران سیل را انجام دادند و از این پس وظیفه دولت است که کار بازسازی را به پایان برساند.
وی همچنین از مقام معظم رهبری به خاطر موافقت با شهید خدمت محسوب کردن نیروهای امدادگر جان باخته در حادثه واژگونی قایق در شهر ساحلی گمیشان استان گلستان، قدردانی کرد.
شامگاه ششم فروردین ۹۸ قایق حامل نیروهای مردمی که برای جلوگیری از نفوذ سیلاب به شهر گمیشان تلاش می‌کردند، واژگون شد که در این حادثه شش نفر از جهادگران متشکل از شیعه و سنی جان باختند.
تاج قبلی جهانی، بهزاد تاتاری، احمد عبدالحسینی، نازمحمد خالدی، عبدالعظیم نیانی و سلیم صوفیانی جان باختگان این حادثه بودند.

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *