پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
عابران پياده و موتورسواران، بيشترين فوت‌شدگان حوادث رانندگی

عابران پیاده و موتورسواران، بیشترین فوت‌شدگان حوادث رانندگی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: از اجرای طرح نوروزی ۱۴۰۲ تاکنون براساس آمارهای ثبت شده، ۶۲.۵ درصد جانباختگان حوادث رانندگی این استان، عابران پیاده و موتورسواران بوده‌اند.

به گزارش پیگاه خبری پریشهر، عادل مصدقی در جمع خبرنگاران افزود: بر این اساس، از ۲۹ فوتی حوادث ترافیکی در این مدت ۱۱ نفر عابر پیاده و هفت نفر راکب موتورسوار و بیشتر بومی استان هستند.

وی  با اشاره به اینکه حمل و نقل جاده‌ای گلستان از ۲۴ اسفند سال گذشته در پنج هزار و ۲۵۰ کیلومتر از راه‌ها و ۲ پایانه مسافری گرگان و گنبد کاووس طرح نوروزی را به اجرا گذاشت اظهار داشت: فعالیت‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای مستمر و همیشگی است و مربوط به فصل خاصی نیست بلکه در همه فصل‌ها با شرایط خود ادامه‌دار خواهد بود.

وی گفت: طرح محوری راهداری و حمل و نقل جاده‌ای در جهت ایمن‌سازی راه‌ها و استقبال از مسافران نوروزی با توان ۴۷۰ نفر از نیروهای بخش‌های راهداری و حمل و نقل به اجرا درآمد و نوروز امسال ۱۴۶ هزار و ۶۴۶ مسافر از مبدا و مقصد استان طی ۱۸ هزار و ۵۱۷ سفر جابه جا شدند.

مصدقی افزود: ۱۲ میلیون و ۸۶۲ هزار و ۳۱۸ تردد در این مدت انجام شد که ترددهای ورودی به تعداد ۸۴۸ هزار و ۶۱۵ مورد نسبت به مدت مشابه سال گذشته هشت درصد افزایش را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: ۵۷ درصد ترددهای ورودی، پلاک‌های غیربومی و مابقی بومی بوده که طی بررسی‌ها و بازدیدهای به عمل آمده مالکان و سرنشینان خودروهای پلاک‌ غیربومی بین ۲ تا سه روز در استان اقامت کردند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گلستان گفت: در این ایام بیش از ۲۵ هزار و ۵۶۷ تماس با سامانه ۱۴۱ داشتیم که به نسبت روزهای عادی بسیار بالا بود.

وی اضافه کرد: علاوه بر ظرفیت اداری از ظرفیت نیروهای بسیجی در قالب طرح شهید عجمیان نیز با اختصاص امکانات کنترل و مراقبت استفاده شد که در کاهش تصادفات موثر بود.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *