پایگاه خبری پریشهر

پریشهر
parishahr.ir shahrak - سرمايه گذاري 7 برابري  در شهرك ها و نواحي صنعتي

سرمایه گذاری ۷ برابری  در شهرک ها و نواحی صنعتی

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گلستان گفت: میزان سرمایه گذاری قراردادهای منعقد شده در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان در مدت ۸ ماهه نخست سالجاری هفت هزار و ۵۷۵  میلیارد ریال بوده است.

حجت الله خلیل‌زاده اظهار داشت: این میزان سرمایه گذاری برای اجرای ۵۷ طرح استان جذب شد که در مقایسه با مدت کشابه سال گذشته هفت برابر بیشتر بوده است.

به گفته وی در مدت مشابه سال قبل ۹۸۳ میلیارد ریال برای اجرای ۲۲ طرح در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان جذب سرمایه‌گذار شده بود.

وی با یادآوری توجه زیرساختی دولت به جهش تولید از جمله در گلستان پیش بینی کرد با تکمیل و بهره برداری از این طرح‌های در دست ساخت، هزار و ۳۷۹ فرصت شغلی جدید در استان گلستان ایجاد شود.

وی به تلاش برای بازگشت کارخانه‌های راکد گلستان به چرخه تولید اشاره کرد و گفت: از ابتدای امسال تاکنون ۳۱ واحد با سرمایه‌گذاری ۳۲ میلیارد ریالی احیا و مورد بهره‌برداری مجدد قرار گرفت.

خلیل زاده ادامه داد: در هشت ماه نخست پارسال ۱۹ واحد تولیدی با سرمایه‌گذاری ۱۶ میلیارد ریالی از رکود خارج شده بود.

وی خاطرنشان کرد:  کمبود نقدینگی، تهیه مواد اولیه، بازاریابی، اختلاف میان شرکا و سوء مدیریت را از مهم ترین مشکلات واحدهای راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان برشمرد و افزود: از مجموع ۷۹۶ واحد بهره‌برداری در شهرک‌ها، نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی اترک گلستان حدود ۲۴ درصد راکد است.

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *