پایگاه خبری پریشهر

پریشهر

آغاز حفاری نفت و گاز  در گلستان با اعتبار پنج هزار میلیارد ریال

 

عملیات اجرایی اکتشاف نفت و گاز با سرمایه‌گذاری پنج هزار میلیارد ریالی دولت به با حضور استاندار و جمعی از مدیران گلستان در منطقه سقرتپه گمیشان مجاور مرز شمال غربی این استان با ترکمنستان آغاز شد.

استاندار گلستان گفت: این چاه به عمق سه هزار متر و در مدت ۹ ماه و با مجموع اعتبار ۱۵ میلیون یورو و ۴۵ میلیارد ریال حفاری خواهد شد.

هادی حق شناس اظهار داشت: در حال حاضر از هر سه چاه حفاری شده کشور، ۲ چاه به محصول نفت و یا گاز می رسد که امیدواریم با توجه به مطالعات انجام شده توسط وزارت نفت، این حفاری به اکتشاف نفت یا گاز منجر شود.

وی با اشاره به سابقه ۷۰ ساله اکتشاف نفت در گلستان گفت: تاکنون ۱۲ چاه در این استان حفاری شده که ۱۰ چاه به نتیجه

این عملیات به مدت ۹ ماه تا عمق سه هزار متری زمین ادامه خواهد داشت و بر اساس مطالعات انجام شده، احتمال وجود مخازن مشترک نفت یا گاز در این منطقه مانند مخازن مشترک جنوب با کشورهای حاشیه خلیج فارس وجود دارد.

احمد دستمرد اظهار داشت: مرحله اول طرح تکمیل زیرساخت اکتشاف نفت و گاز شامل محوطه اصلی چاه نفت، پنل ها و گودال های مرتبط با آن پس از ۶ ماه به پایان رسید.

علیرفم انتشار اخبار گسترده از شبکه های مجازی و واکنش های نمایندگان مردم گلستان در مجلس شورای اسلامی در خصوص عملیات اچرایی اکتشافات نفت و گاز، تعدادی از کارشناسان اقتصادی و فعالان زیست محیطی بر این باورند اکتشافات نفت و گاز در این استان نه تنها کمکی به اشتغال و تولید نخواهد کرد بلکه تهدیدی برای محیط زیست نیز خواهد بود.

 

درباره نویسنده خبر

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *